Náš tým - Jasánek

Blanka Chlebíková

předává dětem lásku k přírodě, hudbě, tvoření, k celému životu

Narodila jsem se v Karviné a vyrostla v Orlové. S rodinou jsme rádi cestovali, stanovali a kempovali. Vystudovala jsem střední zdravotní školu a po té pracovala na ortopedii v Ostravě. Vdala jsem se a porodila dceru Michaelu (nyní 23 let).

Následoval rozvod a začla jsem pracovat jako asistentka v přímé péči u handicapovaných klientů. Věnovala jsem se arteterapii, masážím, muzikoterapii a tanci.

Má práce a pozice samoživitelky posunula značně mé hranice a způsob nazírání na život a jeho hodnoty včetně priorit.

Naučilo mě to úctě a respektu k životu a bezpodmínečnému přijetí a lásce k sobě a ostatním. Různorodé příběhy a osudy lidí byli mými rádci na mé cestě životem.

Miluji umění, přírodu, lidi. Ráda zpívám, maluju a tancuju.

Nyní je mou prioritou rodina. S důvěrou a novým přístupem k partnerství a rodičovství jsem se vdala a porodila syna Jiříka ( nyní 4 roky). To vše mě zavedlo nyní do Jasánku, kde se s radostí učím a rostu s dětmi, jejich rodinami a průvodci

Blanka Svrčinová


Jsem maminkou dvou kluků, kteří vyrůstají na Krásné pod Lysou horou, nedaleko Jasánku. Mám z toho obrovskou radost, protože jsem jako malá většinu času trávila venku v přírodě a byly to ty nejkrásnější okamžiky mého dětství. Tento kouzelný čas mi pomohl v těžkých životních situacích a upevnil můj vztah k přírodě. Od mládí jsem moc ráda a často hlídala děti z rodiny a okolí. Miluji hudbu, tanec, tvoření, knihy, řádění (:D) a objevování.


Na začátku roku 2019 jsem s mladším synem Matiáskem začala navštěvovat pátky pro nejmenší děti do 3 let v Jasánku. Tyto pátky se pro nás staly kotvou na mateřské a díky Martině Miklošové, která je více než rok provázela a založila, jsou kouzelným časem pro nás maminky a naše děti. Jsem moc vděčná, že jsme je mohli provázet do jara 2021 a nyní je pozvolně předáme zase dalším průvodcům. Věřím, že je povedou ve stejném duchu. Jasáneček je totiž místem plným lásky, přijetí, tvořivosti, radosti a podpory :). Děkuji všem, kteří se na tom podílejí!


Z Jasánečku budeme nyní na jaře 2021, přecházet do Jasánku a provázet děti ze školky na jejich další cestě. Některé děti ve školce se znají právě už z Jasánečku a přicházejí tedy již do známého prostředí. Vše je propojené :).


Blanka SvrčinováVendula Feješová


Od malička se rekreačně věnuji sportu a ten mě také spojil s dětmi. V 15 letech jsem začala jezdit na dětské sportovní tábory jako instruktor. Vystudovala jsem bakalářský obor Rekreologie na Ostravské univerzitě, kde jsem měla možnost při svých praxích spolupracovat s dětmi.


Jako malá jsem k přírodě neměla moc blízko, jelikož jsem vyrůstala ve městě v paneláku. Až posledních pár let, kdy jsem se vydala na cestu sebepoznáním, vnímám přírodu jako velký dar.


Po škole jsem se hledala a prostřídala několik druhů práce od asistentky v bance, produkční, po manažerku prodeje. Tyto práce mě nijak nenaplňovaly, ale pak přišla možnost pracovat v Jasánku. Jsem za tuto možnost velice vděčná, jelikož je to práce, která mě v tuto chvíli naprosto naplňuje. Baví mě to spojení: děti, příroda, svoboda. Děti jsou pro mě úžasné bytosti, od kterých se sama velmi ráda učím. Není to jen o dětech, je to o celé Jasánkové komunitě, kde jsou jenom úžasní lidé.