Náš tým - Jasánek

Blanka Chlebíková

předává dětem lásku k přírodě, hudbě, tvoření, k celému životu

Narodila jsem se v Karviné a vyrostla v Orlové. S rodinou jsme rádi cestovali, stanovali a kempovali. Vystudovala jsem střední zdravotní školu a po té pracovala na ortopedii v Ostravě. Vdala jsem se a porodila dceru Michaelu (nyní 23 let).

Následoval rozvod a začla jsem pracovat jako asistentka v přímé péči u handicapovaných klientů. Věnovala jsem se arteterapii, masážím, muzikoterapii a tanci.

Má práce a pozice samoživitelky posunula značně mé hranice a způsob nazírání na život a jeho hodnoty včetně priorit.

Naučilo mě to úctě a respektu k životu a bezpodmínečnému přijetí a lásce k sobě a ostatním. Různorodé příběhy a osudy lidí byli mými rádci na mé cestě životem.

Miluji umění, přírodu, lidi. Ráda zpívám, maluju a tancuju.

Nyní je mou prioritou rodina. S důvěrou a novým přístupem k partnerství a rodičovství jsem se vdala a porodila syna Jiříka ( nyní 4 roky). To vše mě zavedlo nyní do Jasánku, kde se s radostí učím a rostu s dětmi, jejich rodinami a průvodci

Mgr. Tereza Blažíková

s dětmi tvoří, vaří, trénuje stojky, hvězdy, kotrmelce aj.

Jsem skautka srdcem i duší a od sedmi let jsem nevynechala jediný tábor. Od patnácti jsem programově a později i organizačně vedla několik skautských táborů. Na vysoké mě chytla zážitková pedagogika, pohybovala jsem se napříč organizacemi a kurzy Hnutí Brontosaurus Orchis Brno a Instruktoři Brno. Absolvovala jsem skautský Vůdcovský lesní kurz Falconeri.

Nejkrásnější pocit mám s krosnou na zádech na hřebenech hor, nebo u táboráku při kytaře s fajn lidmi. Vždycky mě přitahovalo všechno “alternativní”, takže ani výchova dětí v přírodě není výjimkou. Respektující přístup a život v souladu s přírodou mi prostě dává smysl. Pracuji v lékárně, studuji čínskou medicínu a aromaterapii. Baví mě bylinky a zdravé stravování.

Eliška Daňová

s láskou pracuje s dětmi, předává lehkost, hravost, pohodu

Už od malička jsem trávila spoustu času venku, u babičky na zahradě, kde jsme si i na noc stavěli stan, abychom nemuseli dovnitř, na všech možných výletech, které rodiče vymýšleli, aby nám se sestrou ukázali krásy naší přírody, nebo na letních pionýrských táborech, kde se na čtrnáct dní stane domovem les, malý stan a koupelnou řeka. A protože jsem se ve 14 letech těch kouzelných čtrnácti dnů nechtěla vzdát, přidala se k lásce k přirodě i radost z času tráveného s dětmi. Založili jsme dětský oddíl, začali se scházet i přes rok a přidávat další akce. V současnosti vedu oddíl, který funguje už 12 let a na táborech jsem si prošla od instruktorky, oddílačky až k programu. Za tu dobu jsem se toho od dětí naučila spoustu a přišla na to, že to nejlepší, co jim můžeme dát je podporovat jejich přirozenou zvědavost, lásku k přirodě a všemu živému. Takže když jsem se poprvé dozvěděla o existenci lesních školek, potřebovala jsem to vidět na vlastní oči, našla si v Brně tu nejbližší a šla se podívat. A už jsem zůstala. Každý den strávený venku, plný her, kdy se od sebe navzájem učíme a spolu poznáváme svět, je to, co mi dává smysl.

Dagmar Mojžíšková

Jsem především obyčejný člověk, který je neustále na cestě. Nyní mě vítr zavál až sem, do Jasánku, kde bok po boku s milými bytostmi a přírodou můžeme společně růst, obohacovat se a hlavně jen tak být.

Jsem maminkou dvou nádherných dcer, Emmy a They, které jsou mými největšími životními učiteli. Právě osobnost Emmičky mě přivedla do naší lesní školky. Okusila letní tábor a už zůstala. Vyhovovala ji volnost, dobrodružné výpravy, hry s parťáky a samotné bytí v přírodě. Mě jako mámě se toto všechno také moc zamlouvalo a navíc jsem cítila, že dětem je do života přirozeně vštěpováno něco mnohem důležitějšího, trvalejšího a cennějšího než v klasických předškolních zařízeních. Dětem se zde dostává svobodného prostoru, ale s jasně vymezenými hranicemi a pravidly. Jsou laskavě vedeny k samostatnosti, úctě a respektu k sobě samým, ke svému okolí, přírodě, planetě Zemi. Dítě zde není jen dítětem, ale především partnerem, má svůj hlas, kterému se naslouchá. Vím to, protože jsem v Jasánku při doprovázení Emmči trávila dost času. Theušce se domů také nechtělo a tak jsme často zůstávaly na ranní kruhy a občas se vydaly i na výpravy. Asi se nebudete divit, že nyní na jaře se vysmátým Jasánkem stala i Thea. A já se stávám vysmátou průvodkyní.

Společně s dcerami a manželem Vaškem bydlíme na Morávce v malebném údolí potoka Vlaský. Máme velký dům, o který se dělíme s mými rodiči a třemi velkými chlupatými briardicemi Chéri, Lily a Funky. Kolem domu nám pobíhá všelijaké zvířectvo, pěstujeme zeleninu, ovoce. Spoustu času trávíme venku, ať už prací na zahradě nebo procházkách po nádherném okolí.

Po maturitě na gymnáziu jsem strávila rok v Londýně jako au-pair. Vystudovala jsem angličtinu a španělštinu na filozofické fakultě v Ostravě. Během studií jsem jedno léto pracovala v Glacioer National Park v Montaně, USA a také jsem získala stipendium na Leeds Metropolitan University v Anglii. Před mateřskou dovolenou jsem 8 let učila na Gymnáziu Petra Bezruče. V roce 2010 jsem si udělala půl roční pauzu a vydala se na Aljašku, kde jsem pracovala v továrně na zpracování ryb. Procestovala jsem kus světa: kromě všech koutů Evropy jsem s batohem projela a prošlapala Havaj, Mexiko, Peru a nedávno i s manželem a dětmi Indonésii. Miluji dobrodružství, upřímné lidi se srdcem na dlani, naši planetu Zemi a život se vším co přináší.