Náš tým - Jasánek

Ing. Iva Knápková

Montessori přístupy, je s dětmi tady a teď

Narodila jsem se v krásném prostředí Jizerských hor a strávila tam dětství v blízkosti lesů, luk a pastvin. Čas dospívání jsem prožila s kamarády na vandrech, v lese, na vodě, na horách nebo prostě jen tak venku. Hráli jsme na kytary, sledovali přírodu a učili se nejen od ní, ale i jeden od druhého. Poznali jsme pravá přátelství, respekt a lásku ke všemu živému. Postupem času mě osud zavál sem do Beskyd, kde žiji s manželem Petrem, dětmi Verunkou a Vašíkem (4 a 2 roky) a fenkou Astou.

Ráda pozoruji dění kolem sebe. Jednotlivé detaily mě fascinují, celky dokáží nadchnout. V současné době studuji kurz Montessori pedagogiky pro děti ve věku 3 – 6 let, kde souzním s prosbou dítěte „Pomoz mi, abych to dokázal sám“.

Blanka Chlebíková

předává dětem lásku k přírodě, hudbě, tvoření, k celému životu

Narodila jsem se v Karviné a vyrostla v Orlové. S rodinou jsme rádi cestovali, stanovali a kempovali. Vystudovala jsem střední zdravotní školu a po té pracovala na ortopedii v Ostravě. Vdala jsem se a porodila dceru Michaelu (nyní 23 let).

Následoval rozvod a začla jsem pracovat jako asistentka v přímé péči u handicapovaných klientů. Věnovala jsem se arteterapii, masážím, muzikoterapii a tanci.

Má práce a pozice samoživitelky posunula značně mé hranice a způsob nazírání na život a jeho hodnoty včetně priorit.

Naučilo mě to úctě a respektu k životu a bezpodmínečnému přijetí a lásce k sobě a ostatním. Různorodé příběhy a osudy lidí byli mými rádci na mé cestě životem.

Miluji umění, přírodu, lidi. Ráda zpívám, maluju a tancuju.

Nyní je mou prioritou rodina. S důvěrou a novým přístupem k partnerství a rodičovství jsem se vdala a porodila syna Jiříka ( nyní 4 roky). To vše mě zavedlo nyní do Jasánku, kde se s radostí učím a rostu s dětmi, jejich rodinami a průvodci

Mgr. Tereza Blažíková

s dětmi tvoří, vaří, trénuje stojky, hvězdy, kotrmelce aj.

Jsem skautka srdcem i duší a od sedmi let jsem nevynechala jediný tábor. Od patnácti jsem programově a později i organizačně vedla několik skautských táborů. Na vysoké mě chytla zážitková pedagogika, pohybovala jsem se napříč organizacemi a kurzy Hnutí Brontosaurus Orchis Brno a Instruktoři Brno. Absolvovala jsem skautský Vůdcovský lesní kurz Falconeri.

Nejkrásnější pocit mám s krosnou na zádech na hřebenech hor, nebo u táboráku při kytaře s fajn lidmi. Vždycky mě přitahovalo všechno “alternativní”, takže ani výchova dětí v přírodě není výjimkou. Respektující přístup a život v souladu s přírodou mi prostě dává smysl. Pracuji v lékárně, studuji čínskou medicínu a aromaterapii. Baví mě bylinky a zdravé stravování.

Eliška Daňová

s láskou pracuje s dětmi, předává lehkost, hravost, pohodu

Už od malička jsem trávila spoustu času venku, u babičky na zahradě, kde jsme si i na noc stavěli stan, abychom nemuseli dovnitř, na všech možných výletech, které rodiče vymýšleli, aby nám se sestrou ukázali krásy naší přírody, nebo na letních pionýrských táborech, kde se na čtrnáct dní stane domovem les, malý stan a koupelnou řeka. A protože jsem se ve 14 letech těch kouzelných čtrnácti dnů nechtěla vzdát, přidala se k lásce k přirodě i radost z času tráveného s dětmi. Založili jsme dětský oddíl, začali se scházet i přes rok a přidávat další akce. V současnosti vedu oddíl, který funguje už 12 let a na táborech jsem si prošla od instruktorky, oddílačky až k programu. Za tu dobu jsem se toho od dětí naučila spoustu a přišla na to, že to nejlepší, co jim můžeme dát je podporovat jejich přirozenou zvědavost, lásku k přirodě a všemu živému. Takže když jsem se poprvé dozvěděla o existenci lesních školek, potřebovala jsem to vidět na vlastní oči, našla si v Brně tu nejbližší a šla se podívat. A už jsem zůstala. Každý den strávený venku, plný her, kdy se od sebe navzájem učíme a spolu poznáváme svět, je to, co mi dává smysl.