Náš tým - Mini Jasánek

Kateřina Žochová

Vyrůstala jsem ve Sviadnově, se 2 bratry a rodiči, v domečku se zahrádkou. Čím jsem byla starší, tím víc jsem toužila bydlet blíž k horám, protože hory miluji. Přání se mi vyplnilo a nyní žiji pod horami v krásném prostředí Morávky s manželem a našimi dvěma dětmi.

Děti, nyní hlavně ty vlastní, jsou mi skvělými průvodci, dívat se na svět jejich očima mi otevírá jiné a často zcela nové obzory. Jsou jedineční pro svou přirozenou dětskou zvídavost, čistotu duše, nadšení pro věc a radost z poznání. Učím se s nimi větší trpělivosti a naslouchání a být si navzájem partnery.

Už během studia na pedagogické fakultě jsem věděla, že chci jít jiným (alternativním) směrem, tím více jsem to poznala a vyzkoušela v praxi a také mě v tom neustále utvrzují mé vlastní děti.

Mám ráda, když mi něco vyrůstá pod rukama, ať už věci k užitku či pro radost. Ráda kouzlím v kuchyni, na zahradě a když je prostor, tak i u šicího stroje. Mou velkou láskou (a před narozením dětí i prací) je hudba a hra na violoncello a klavír. Mám ráda bylinky a jejich (tajná) kouzla, tradice, folklór, moudra našich předků, umět si vyrobit věci sama, knihy, stromy, les a zaposlouchání se do jeho léčivého „ticha“.

Do Mini Jasánku jsme začali chodit se synem Toníčkem, tehdy pod láskyplným vedením Blanky Svrčinové. Nyní se těším, až společně s vámi a vašimi dětmi budeme objevovat taje přírody a sebe samé.