Jasan - školní parta

Naše školní parta JASAN odstartovala svůj školní běh 1. září 2017. Aktuálně jsou u nás děti prvního trojročí, tj. děti od 6 - 9 let, v každém ročníku máme 5 až 6 dětí. Rozrůstáme se postupně, z dobrého a pevného kmene. Jsme rodinný typ "školy". Inspiraci čerpáme z filosofie a přístupů Marie Montessori, Přírodní školy F. Tichého a Matky Přírody samotné.

Jak funguje naše školní parta:

  • Děti jsou v domácím vzdělávání a rodiče jsou zodpovědní za vzdělání svého dítěte a jeho studijní výsledky.
  • Děti jsou do školní party přijaty po vyplnění "rodinného" dotazníku, po osobním rozhovoru s oběma rodiči a na základě potvrzeného individuálního (domácího) vzdělávání registrovanou ZŠ.
  • Dětem nabízíme program od 8 - 15.00 h 4 dny v týdnu - pondělí, úterý, středa, čtvrtek. Dle domluvy s dětmi a rodiči také cestování, výpravy na hory, přírodně a kulturně zajímavá místa, návštěvy muzeí, galerií, divadel, pomocné práce na farmě či v lese, spolupráce se seniory, handicapovanými aj.
  • Základ pedagogické koncepce je položen na principech dle Marie Montessori a bytí venku v přírodě. Další inspirací nám je Přírodní škola Františka Tichého. Dlouhodobou vizí našeho lesního klubu je uskutečnit projekt Škola pro mě.
  • Místo - zázemím je centrum Nasaji v Nové Vsi u Frýdlantu n. Ostravicí, č. p. 414.
  • Náklady - jeden z rodičů dítěte se stává členem spolku Rosteme s dětmi. Platbou jsou členské příspěvky, které činí 4300,-/měsíc. Další výdaje (cestovné, vstupy aj.) jsou konzultovány s rodiči.

Máte zájem, aby se vaše dítě stalo členem naší školní party? Pak jsou zde tyto otázky pro vás k zamyšlení:

1. Jaké jsou mé představy o životě mého dítěte? Co po svém dítěti chci?

2. Co očekávám/chci od školy? (např. je pro mě škola službou?) Co vše zahrnuji pod pojem "učení"?

3. Co je pro mě "svoboda"?

4. Co svému dítěti ukazuji tím, jak žiji?